چطور روز کاری را بهتر شروع کنیم؟

بیشتر افرادی که هفته ی کاری خود را با شنبه شروع می کنند از کسالت آور بودن و سخت گذشتن صبح این روز شکایت دارند.

اگر بخواهیم حال و هوای شنبه را از دید فردی که اولین روز کاری را دوست ندارد بررسی کنیم باید تصور کنیم که تعطیلات یک یا دو روزه ی ما در آخر هفته به اتمام رسیده است و خاطره ی صبحانه ی مفصل دیروز به نظر کاملا خیالی و دور از دسترس است.

باوجود اینکه دوست دارید روز دیگری را هم استراحت کنید و از خانه ماندن یا بیرون رفتن لذت ببرید عقربه های ساعت به شما اعلام می کنند که وقت چندانی برای حاضر شدن ندارید. روال کارها پس از این برای خیلی از ما آشنا می باشد.

انجام همزمان چند کار و پس از آن خروج سریع از خانه برای اینکه دیر به محل کار خود نرسیم.

اگر خیلی خوش شانس باشیم اتوبوس دیر نمی کند و در صورتی که شنبه بخواهد آن رویش را به ما نشان دهد نقص فنی در خطوط اتوبوس باعث بدتر شدن اوضاع می شود.

مقایسه ی روز تعطیل با چنین روز پر استرس و دوست نداشتنی مطمئنا باعث می شود تا صبح روزهای کاری تبدیل به غولی شود که هر هفته برای شکنجه ی ما از غارش بیرون می آید.

نظر شما چیست؟

شاید اگر صبح با باز کردن چشم هایشان به جای فکر کردن به تعطیلات گذشته و نا امید بودن از روزی که پیش رو داریم جور دیگری بیاندیشیم، شروع روزی متفاوت را تجربه نماییم.

 

چند روش برای شروع روزی متفاوت

برای داشتن شنبه ای متفاوت باید صبحی متفاوت داشته باشیم. روز شنبه از همان دقایق اولیه صبح آغاز می شود پس می توانیم مطمئن باشیم که اگرساعات اولیه روز را درچنین روزی متفاوت شروع کنیم، قطعا در ادامه هم تجربه ای دیگر از روزمان خواهیم داشت.

  • نرمش کنید

مطمئنا 90 درصد افراد با شنیدن چنین جملاتی به این فکر می کنند که انجام حرکات ورزشی در صبح برایشان خیلی دور از ذهن است اما اگر می خواهیم شنبه ای متفاوت داشته باشیم این مسئله خیلی به کمک ما خواهد کرد.

اگر در شروع نرمش احساس تنبلی می کنید به نتیجه ی این کار فکر کنید تا انگیزه ی لازم برای آغاز آن را داشته باشید. منظور از نرمش انجام فعالیت های سخت و سنگین نیست حتی اگر حوصله ی چند کشش را ندارید می توانید قسمتی از راه را پیاده بروید یا به جای آسانسور از پله استفاده کنید.

همین کارهای کوچک تاثیر بسیار زیادی را در شروع روز شما خواهد داشت.

  • نور و هوای تازه را به خانه دعوت کنید

پرده ها را کنار بزنید و پنجره را باز کنید. آمدن هوای تازه به داخل خمودگی را از شما دور می کند و می توانید با روحیه ی تازه تری برای آغاز یک روز دیگر آماده شوید.

نور روز باعث می شود بدنتان از حالت کسالت بیرون بیاید و فعالیت خود را با روند سریع تری انجام دهد. متخصصان پیشنهاد می کنند پس از بیدار شدن یک لیوان آب ناشتا میل کنید تا متابولیسم بدنتان سریعتر و بهتر فعالیت روزانه ی خود را آغاز کند.

  • موزیک گوش دهید

زمانی که به موزیک گوش می دهیم مغز ما به سرعت شروع به ترشح دوپامین می کند و به همین دلیل احساس بهتری داریم.

اگر می خواهید صبح ها شاداب تر باشید آهنگ های مورد علاقه ی خود را در یک لیست قرار دهید و صبح ها به محض بیدار شدن آن را پلی کنید.

در صورتی که صبح ها به سختی می توانید از تخت جدا شوید می توانید هدفون را در گوشتان قرار دهید تا با پخش شدن آهنگ سرزنده تر شوید و راحت تر از جای خود بلند شوید.

  • یک کار خوب انجام دهید

گاهی بهترین راه برای اینکه خودتان را خوشحال کنید این است که دیگران را خوشحال کنید.

جای خود را در اتوبوس به کسی بدهید یا به کسی که دیرش شده و بلیط ندارد یک بلیط بدهید تا زودتر به محل کارش برسد، فراموش نکنید همین موردهای کوچک و مهربانی های اندک تفاوت های بزرگی را در روز شما ایجاد می کنند و نباید دست کم گرفته شوند.

  • شنبه را انتخاب کنید

ما اکثرا برای فعالیت هایی که دوست داریم روزهایی به جز شنبه را انتخاب می کنیم.

دیدن یک فیلم در سینما، خرید و خیلی از کارهای هیجان انگیزی که دوست داریم را می توانیم به چنین روزی موکول کنیم. چه ایرادی دارد بعد از اولین روز کاری با فعالیتی که دوست داریم به خودمان استراحت بدهیم.

در پایان اگر باز هم فکر می کنید این موارد برایتان تاثیر گذار نخواهد بود شاید مشکل از خود شما نیست و کسالت شما مربوط به شغلتان می شود.

در صورتی که به هر دلیلی در محیط کاریتان آزرده می شوید و از بودن در جایگاه فعلیتان خوشحال نیستید می توانید به عوض کردن شغلتان فکر کنید.

رزومه ی خود را به روزرسانی کنید و برای شرکت های مختلف بفرستید. شغلی پیدا کنید که صبح ها برای رفتن به سر کار و انجام دادن آن خوشحال باشید. کاری که با ناراحتی و اجبار آن را انجام دهید گزینه ی مناسبی برای شما نخواهد بود.

منبع:giraffemag

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

If you agree to these terms, please click here.

فهرست